Днес е 1-ви ноември, Денят на народните будители – Ден, в който си спомняме делото на българските просветители, книжовници и революционери — будители на възраждащия се национален дух, стремеж към образование и книжовност.
Историята показва, че именно духовното просвещение на българския народ дава тласък на националноосвободително движение по българските земи.
Днес ние, като съвременници на нова България, трябва все по често да обръщаме очи назад към истинските будители, защото те ни дават най-важния урок – как се обича родина и народ. Съвременните будители ги има за наше щастие, за щастие на Бургас, България и света.
Като областен управител, вярвам с цялото си същество, че така както трябва да помним възрожденците и да се възхищаваме на всичко завещано от тях, така ежедневно трябва да обръщаме поглед към съвременниците си - учителите, творците, духовните водачи на нацията.
Нека народната памет никога не избледнява пред делото на книжовниците и просветителите, които са изградили и съхранили духовните ценности и националното самосъзнание на българите!
Нека всеки един от нас поддържа пламъка на българщината жив и да не забравяме, че България е над всичко!
Честит празник!